Leon i Frania

Cały czas zastanawiam się jakim jestem tatą. Nie spędzą mi to snu z powiek. Może powinno?

Pani Prezes oraz zszokowany L i kozacka F

Bardzo ciekawe: wydaje mi się że najważniejsze dla mnie jest to, żeby L umiał dostrzegać inne osoby, ich potrzeby jednocześnie ciesząc się z bycia sobą. Poczucie własnej wartości, radość z każdego dnia, wytrwałość.

Pracuję w różnych porach: w jednym tygodniu pracuję kilka dni na 6, kilka na 14 i kilka na 22. Jet laga mam średnio 3 razy w miesiącu. Leon często pyta: „tato, czy musisz chodzić do pracy”? Zawsze mam poczucie winy, że muszę. Chyba przez to, że jednocześnie czuję, że wolałbym spędzić ten czas w domu.

Moim marzeniem jest taka sytuacja, że mógłbym pracować razem z Leonem, być blisko niego każdego dnia. Może to głupie, ale z naszej relacji bardzo dużo czerpię. Czego można nauczyć się od pięciolatka?

No i teraz coś dla ojców. Nie ważne czy Twój syn (córka też!) jest tym kim chciałeś żeby był. Nie ważne jak bardzo różnią się wasze poglądy, nie ważne ile jest różnic między wami. Ojciec ma wspierać swoje dzieci. Koniec tematu. Wspierać niezależnie od wieku, tego co robi albo tego czego nie robi. Jesteś odpowiedzialny, może tyle błędów was rozdziela, a może jesteś tak mądry. Nie ważne: masz wspierać zrozumieniem, dobra rada. Jesteś całym światem dla dziecka. Mówię to do siebie każdego dnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s