26

Dwadzieścia sześć. Tyle dni minęło, odkąd dałem o sobie znać na blogu. Można zapytać, czy to dużo. Powiedziałbym, że tak. Kilka rzeczy uległo zmianie w moim życiu w ciągu tego okresu. Po pierwsze, najprawdopodobniej nie wrócę do kraju w tym roku. Potrzebuje czasu na zrozumienie pewnych rzeczy i dojrzałe zacementowanie decyzji. Po drugie, przygarnąłem kotkę. Wspomniałem już w innym wpisie o kocim Bordello. Przechodząc nieopodal tej kociej enklawy zauważyłem, że jeden mały kotek, zamiast uciekać jak wszystkie inne, nie rusza się. Oczy miał całkowicie zaklejone ropą. Wyglądało to nieciekawie, więc wziąłem go, wykąpałem i nakarmiłem. Podczas kąpieli wyciągnąłem z niego koło 20 pcheł i dowiedziałem się, że jest to kotka. Imię wpadło mi do głowy od razu – Kirke (od tej wiedźmy, która zamieniła kompanów Odyseusza w świnie a jego samego przetrzymywała przez rok na swojej wyspie). Kirke jest ze mną dwa tygodnie. Tydzień temu udało się pojechać do weterynarza, kupiłem krople do oczu i środek zabijający roztocza (na świąd uszny). Ma już wszystkie siły z powrotem i zdrowe oczy, niedobitki roztoczy planują ostateczną kapitulację. Czas szukać dla niej nowego domu. Przez chwilę miałem nadzieję, że uda się zabrać Kirke ze sobą (przy ewentualnych wakacjach w Polsce), ale to by komplikowało życie mi i wielu ludziom dookoła, także nie ma rady.

Inna rzecz, która miała na mnie wpływ w ciągu tych 26 dni, to książka. „Skrwawione ziemie: Europa pomiędzy Stalinem a Hitlerem”. Temat jest jednak na tyle poważny, że wymaga osobnego komentarza. Mogę być tylko wdzięczny, że żyje dziś, a historia XX w. woła mnie do wzięcia odpowiedzialności za moje życie.

We Włoszech ograniczenia związane z pandemią są stopniowo znoszone i możemy się więcej przemieszczać. Czas najwyższy, bo siedzenie w jednym miejscu mnie rozleniwia, a lenistwo przyprowadza kolegów i razem tworzą niezbyt przyjemną gromadę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s