Wakacje

Uwolnienie. Słowo podpowiada, jak w praktyce wygląda ten czas. Wolność od obowiązków. Dla mnie te wakacje są jak chwila przerwy na meczu bokserskim. Siedzę na stołku, ale zamiast patrzeć jak się trzyma mój przeciwnik i kombinować, jak się bić dalej, uciekam myślą do innych rzeczy, uciekam od zmagania bo szlag mnie trafia. Na przestrzeni walki okazało się, że nie wiem, jak walczyć, nie umiem wyłowić taktyki wroga z jego nagłych ruchów. Nie znając siebie nie wygram. A to właściwie walka z samym sobą. We wrześniu znów wstaniemy w szranki, garda w górę i taniec wznowiony.

Tymczasem zwiedzam, maluję domy, jem i piję, gram w szachy i czytam, słucham muzyki, uczę się gry na pianinie, pływam, skaczę na główkę i gubię się w myślach. Spędzam te wakacje w domu znajomego Włocha. Cały zeszły tydzień byliśmy na południu Włoch, w prowincji Salento. Codziennie inna plaża, słońce, gra w siatkówkę. Pierwszy raz w życiu widziałem tak czystą wodę. Miasteczka zawieszone nad morzem są świadectwem estetycznego geniuszu włochów. Ich ciasne i kręte uliczki sprawiają wrażenie jakby zastygły w ruchu. Najpiękniejsze są stare kamienice, rynki i kościoły. Na niektórych budynkach nie zmarnowano centymetra powierzchni, symbolika przeplata się ze sztuką dla sztuki, a ja mam wrażenie że to wszystko domaga się respektu i uznania, bo stało zanim się urodziłem i będzie tam wryte długo po mojej śmierci.

Dziś o 2 w nocy wróciliśmy z Rzymu, malowaliśmy tam mieszkanie znajomych znajomego. Cieszę, że jest konkretna praca do wykonania. Żyję w cudzym domu, ze względu na okoliczności życiowe nie pracując stale, więc nie robiąc nic żyłbym jak tasiemiec. Co jakiś czas na szczęście jest robota, więc nie czuję się bardzo źle.

Gry na pianinie uczę się z youtube. Dawno mnie tak nic nie cieszyło jak ta nauka.

Podróż do wnętrza trwa, im bliżej tym dalej. Cieszmy się z wakacji bo zajmują chwilę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s